Providing you the best range of 40 kva isolation transformer and 25 kva isolation transformers with effective & timely delivery.
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Power | 40 KVA |
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | 3 Phase |
| Input Voltage | 415 V |
| Output Voltage | 220 V |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 42900 / Piece Get Latest Price
| Power | 25 KVA |
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | 3 Phase |
| Input Voltage | 415 V |
| Output Voltage | 220 V |
| Cooling Type | Dry type/Air cooled |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Copper |
Minimum order quantity: 3 Piece
Anil (Owner)
G.S. Power Systems
Plot No. 327, A- Block, Vikash Nagar Industrial Area, Khasra No. 1066,Gali No. 6
Ramte Ram Road, Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India