Providing you the best range of step up transformer, 10 kva step down transformer, voltage step down transformer, 20 kva voltage step down transformer and 6.5 kva voltage step down transformer with effective & timely delivery.
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Power | 50 kVA |
| Type | Oil Cooled Power |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Brand | G S. POwer Systems |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Power | 10 KVA |
| Cooling Type | Dry Type |
| Input Voltage | 415 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Winding Material | Copper |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 19700 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Input Voltage | 415 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Coil Type | 100 % Copper |
| Output Voltage | 280 V |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 42000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Power | 20 KVA |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Input Voltage | 415 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | 100 % Copper |
| Warranty | 1 Year |
| Coil Type | 100 % Copper |
| Output Voltage | 220 V |
Minimum order quantity: 3 Piece
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Power | 6.5 KVA |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Input Voltage | 415 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Coil Type | 100 % Copper |
Minimum order quantity: 3 Piece
Anil (Owner)
G.S. Power Systems
Plot No. 327, A- Block, Vikash Nagar Industrial Area, Khasra No. 1066,Gali No. 6
Ramte Ram Road, Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India