Manufacturer of a wide range of products which include 15kva three phase servo voltage stabilizer, servo voltage stabilizer (open box), servo voltage stabilizer in ncr, 10kva three phase servo voltage stabilizer manufacturer in greater noida, 10kva servo voltage stabilizer manufacturer in delhi and servo voltage stabilizer.
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Cooling Type | Air Cooled |
| Capacity | 15 KVA |
| Type | Automatic |
| Brand | G.S POWER SYSTEMS |
| Technology | Servo |
| Input Voltage | 340-480 v |
| Input Voltage Range | 140–280 V |
| Power | 30 kva |
| Supported Load | Computer |
| Overload Capacity | 100 % |
| Phase | Three Phase |
| Display Type | Digital |
| Speed Correction | 60 v/sec |
| Power | Upto 30 KVA |
| Input Voltage | 160-260 V / 140-260 V/ 90-260 V |
| Output Voltage | 230 Volts +/-1% |
| Warranty | 1 Year |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Cooling Type | Air Cooled |
| Rated Capacity | 30 KVA |
| Brand | G.S. Power |
| Payment Terms | Cheque or Cash |
| Shipping Available | Yes I Ship |
| I Also Provide | Customisation in product |
₹ 165000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Air Cooled, Oil cooled |
| Rated Capacity | 1000 KVA |
| Usage/Application | Industrial |
| Payment Terms | Cheque or Cash, Online |
| Shipping Available | Yes I Ship |
| I Also Provide | Customisation in product |
₹ 24700 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Rated Capacity | 10 KVA |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Usage/Application | Industrial |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Capacity | 5KVA-2500 KVA |
| Phase | Three Phase |
| Output Voltage | 400V +/-1% |
| Input Voltage | 300-460V/250-460V |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 KVA |
| Phase | Single Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Usage/Application | Industrial |
| Input Voltage | 170V-270V |
| Brand | G.S POWER SYSTEMS |
| Output Voltage | 230V |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Capacity | 5KVA-2500 KVA |
| Phase | Three Phase |
| Output Voltage | 400V +/-1% |
| Input Voltage | 300-460V/250-460V |
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kVA |
| Phase | DOUBLE PHASE |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Usage/Application | CNC Machines / Industrial Automation |
| Input Voltage | 300V-470V |
| Brand | G.S POWER SYSTEMS |
| Output Voltage | 400V |
₹ 38000 / Piece Get Latest Price
| Cooling Type | Dry Type |
| Capacity | 15 KVA |
| Usage/Application | Commercial |
| Phase | Three Phase |
| Control Type | Relay controller |
| Shipping Available | Yes I Ship |
| I Also Provide | Second-hand or Refurbished product |
₹ 24700 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Rated Capacity | 10 KVA |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Usage/Application | Industrial |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Capacity | 5KVA-2500 KVA |
| Phase | Three Phase |
| Output Voltage | 400V +/-1% |
| Input Voltage | 300-460V/250-460V |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 KVA |
| Phase | Single Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Usage/Application | Industrial |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Capacity | 5KVA-2500 KVA |
| Phase | Three Phase |
| Output Voltage | 400V +/-1% |
| Input Voltage | 300-460V/250-460V |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 KVA |
| Phase | Single Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Usage/Application | Industrial |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Capacity | 5KVA-2500 KVA |
| Phase | Three Phase |
| Output Voltage | 400V +/-1% |
| Input Voltage | 300-460V/250-460V |
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 15 KVA |
| Phase | Single Phase |
| Power | Upto 30 KVA |
| Input Voltage | 160-260 V / 140-260 V/ 90-260 V |
| Output Voltage | 230 Volts +/-1% |
| Warranty | 1 Year |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 15 KVA |
| Phase | Single Phase |
| Power | Upto 30 KVA |
| Input Voltage | 160-260 V / 140-260 V/ 90-260 V |
| Output Voltage | 230 Volts +/-1% |
| Warranty | 1 Year |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 15 KVA |
| Phase | Single Phase |
| Power | Upto 30 KVA |
| Input Voltage | 160-260 V / 140-260 V/ 90-260 V |
| Output Voltage | 230 Volts +/-1% |
| Warranty | 1 Year |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 15 KVA |
| Phase | Single Phase |
| Power | Upto 30 KVA |
| Input Voltage | 160-260 V / 140-260 V/ 90-260 V |
| Output Voltage | 230 Volts +/-1% |
| Warranty | 1 Year |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5 KVA |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 100-220-240V |
| Mounting Type | Wall Mounting |
| Warranty | 3YEAR |
| Payment Terms | Cheque or Cash, Online |
| Shipping Available | Pick from my warehouse |
| Dispatch Time | Within 7 Days |
Anil (Owner)
G.S. Power Systems
Plot No. 327, A- Block, Vikash Nagar Industrial Area, Khasra No. 1066,Gali No. 6
Ramte Ram Road, Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India