Pioneers in the industry, we offer 600 kva servo voltage stabilizer, 40 kva 3 phase servo voltage stabilizer, 10 kva 3 phase servo steplizer, 15 kva oil cooled servo stabilizer in ghaziabad, 10kva single phase stabilizer and three page servo voltage stabilizer from India.
₹ 1000000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 600 KVA |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Oil cooled |
| Usage/Application | Industrial |
| Input Voltage | 480 Volt |
| Control Type | Digital controller |
| Frequency | 50Hz |
| Output Voltage | 440 Volt |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | Steel |
₹ 45700 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Dry Type |
| Usage/Application | Industrial |
| Input Voltage | 270 V |
| Control Type | Digital controller |
| Output Voltage | 415 V |
| Frequency | 50Hz |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 2 Piece
Prices are Without GST.G.S. Power Systems is Retailer ,Service Provider and Manufacturer of Servo Voltage Stabilizer, Step Down Transformer and Voltage Stabilizer since 2017 in Ghaziabad, Uttar Pradesh.
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Usage/Application | Industrial |
| Input Voltage | 270 V |
| Control Type | Digital controller |
| Output Voltage | 440 V |
| Frequency | 50Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Steel |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 15 KVA |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Oil cooled |
| Usage/Application | Industrial |
| Load capacity | 20 KVA |
| Brand | G S power system |
| Shipping Available | Pick from my warehouse, Yes I Ship |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 kVA |
| Phase | Single Phase |
| Technology | Digital Servo |
| Input Voltage Range | 140–280 V |
| Supported Load | Mixed Load |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Display Type | Digital |
| Cabinet Material | Metal |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 1 Piece
| Power | Upto 30 KVA |
| Input Voltage | 160-260 V / 140-260 V/ 90-260 V |
| Output Voltage | 230 Volts +/-1% |
| Warranty | 1 Year |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 149300 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Oil cooled |
| Usage/Application | Industrial |
| Input Voltage | 270 V |
| Output Voltage | 415 V |
| Control Type | Digital controller |
| Frequency | 50Hz |
₹ 24700 / Piece Get Latest Price
| Cooling Type | Air Cooled |
| Type | Automatic |
| Rated Capacity | 10 KVA |
| Brand | G.S POWER SYSTEMS |
| Usage/Application | Commercial |
| Input Voltage | 340-480 v |
| Power | 10 kva |
| Overload Capacity | 100 % |
| Phase | Three Phase |
| Intput Window | 415 |
| Speed Correction | 8 v/sec |
| Power Source | 10kva 3 phase servo stabilizer |
| Display Type | Digital |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 3 Piece
| Cooling Type | Air Cooled |
| Capacity | 5KVA-2500 KVA |
| Phase | Three Phase |
| Output Voltage | 400V +/-1% |
| Input Voltage | 300-460V/250-460V |
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Single Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Capacity | 15 KVA |
| Input Voltage Range | 170–270 V |
| Supported Load | Mainline, Computer, Room Cooler |
| Display Type | Digital |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 1 Piece
| Power | Upto 30 KVA |
| Input Voltage | 160-260 V / 140-260 V/ 90-260 V |
| Output Voltage | 230 Volts +/-1% |
| Warranty | 1 Year |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 500 |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Capacity | 500 kva |
| Usage/Application | Industrial |
| Input Voltage | 340to 470 v |
| Output Voltage | 415 v |
| Control Type | Micro controller |
| Stabilizer Bypass | Automatic |
| Type | Oil Cooled |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 KVA |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Dry Type, Air Cooled |
| Usage/Application | Industrial |
| Input Voltage | 295 V |
| Output Voltage | 415 V |
| Frequency | 50Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Shipping Available | Yes I Ship |
Minimum order quantity: 2 Piece
Anil (Owner)
G.S. Power Systems
Plot No. 327, A- Block, Vikash Nagar Industrial Area, Khasra No. 1066,Gali No. 6
Ramte Ram Road, Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India